heads

Masáže paměti

Moderní uspěchaná doba a směřování vývoje společnosti stále více ke konzumu vede k tomu, že lidé přestávají stále ve větší míře používat své télo k tomu, k čemu bylo stvořeno. K pohybu a k myšlení.

Média nás neustále zahrnují informacemi o tom, jak je důležité se nejen zdravě stravovat, ale také se více hýbat - sportovat, chodit, cvičit ... pro udržení dobrého zdraví a kondice.

Většina nás již zná praktické dopady, když tato doporučení nedodržujeme. Jako první příznaky se  zpravidla ( v lepším případě) objevují bolesti zad, krční páteře, kloubu apd. Postížení pak tyto vzniklé problémy řeší různými formami rehabilitace a masáží těla.

Již méně je známo, že stejně devastující účinky má nedostatek pohybu v činnosti “mozkových závitů”. Nedostatečná stimulace mozkové činnosti v nejrůznějších oblastech, “zapadání” do stereotypů v průběhu života a pasivní život má na mozkovou činnost obdobné účinky, jako nedostatek pohybu na svalovou výkonnost a celkovou fyzickou kondici.

Ochabující mentální činnost je nebezpečná v tom, že “nebolí”. Naopak pokud svůj mozek dostatečně nestimulujeme, může po určité (mnohdy i dlouhé době) “bolet” myšlení.

V rámci evoluce pak platí jedno ze základních pravidel: Co není používáno, je zničeno.

O tom se mohl přesvědčit každý, do měl několik dní nohu nebo ruku v sádře. Již za několik dní ochabnou svaly natolik, že je nutná dlouhodobá rehabilitace k obnovení jejich původní činnosti.

Protože mozek řídí všechny životně důležité funkce, mohlo by se zdát, že už to, že žijeme zaměstnává náš mozek dostatečně. Jenže náš mozek je stvořen k tomu, aby se neustále učil, aby zkoumal, porovnával, objevoval. Jeho kapacita je prakticky nekonečná.  Jakákoliv nová činnost a učení vytváří v mozku neustále nová a nová spojení. Naopak při nedostatečné stimulaci mozku dochází k postupné atrofii spojů mozkových buněk.

masaze-pameti-2
masaze-pameti-1

Masáže paměti jsou zaměřeny na poskytnutí základních informací o mozku, o tom jak mozek funguje, jak funguje paměť, jaké jsou techniky na zlepšování paměti a jak je možné mozek cvičit.

Přednášky jsou spojeny s praktickými ukázkami a cvičeními, takže nejen, že vám mozek promasírujeme, ale ukážeme i praktická cvičení a postupy, které můžete dále zdokonalovat a rozvíjet svůj vlastní, osobní styl. Ukážeme, jak tyto techniky využívat při zlepšení učení, plánování, vytváření programů a projektu, analyzování problémů.

Praktikování technik používáných při trénování paměti vede v konečném důsledku i ke zlepšení kvality života, zejména v psychické oblasti..

Kliknutím na obrázky výše si zobrazíte prospekty k jednotlivým přednáškám.

Termíny přednášek jsou uvedeny na stránkách “Akademi trénování paměti  - “Přehled akcí”.

hlava02 hlava04 hlava03 hlava06 hlava05 hlava01